blog

آموزش عوض کردن ایمیل و رمز عبور در اکانت اسپاتیفای

آموزش عوض کردن ایمیل و رمز عبور در اکانت اسپاتیفای

عوض شدن آدرس ایمیل، مشکلات متعددی در استفاده از برنامه های کاربردی افراد به وجود می آورد. اما پلت فرم اسپاتیفای، راهکارهایی برای عوض کردن آدرس ایمیل و رمز عبور در اکانت اسپاتیفای ارائه می دهد که کار شما را ساده تر می کند. در سال 1400، اسپاتیفای اجازه تعویض آدرس ایمیل را در اپلیکیشن اسپاتیفای موبایل و دسکتاپ را به کاربران نمی دهد. برای تغییر رمز اسپاتیفای باید حتما به نسخه وب اصلی این سایت مراجعه کرده و از این طریق رمز و یوزر پسورد این برنامه را تغییر دهید. برخی از کاربران با استفاده از فیس بوک وارد این برنامه می شوند؛ این کاربران باید اتصال برنامه با فیس بوک را متوقف کنند. برای خرید اکانت اسپاتیفای با قیمت ارزان به فروشگاه اکانتی شاپ مراجعه نمایید.

مراحل تعویض ایمیل در اکانت اسپاتیفای

یوزر پسورد اسپاتیفای و آدرس ایمیلی که در ابتدا برای اکانت ایمیل خود تعیین کرده اید، قابلیت تغییر دارند. برای این کار در وهله اول باید وارد سایت اصلی شده و به حساب کاربری خود مراجعه کنید. در قسمتی از این سایت، گزینه پروفایل را مشاهده می کنید، که گزینه اکانت در آن قرار دارد.

در این بخش، از قسمت Account Overview، گزینه ادیت پروفایل را انتخاب می کنیم. درون پنجره باز شده باید ایمیل آدرس جدید را وارد کنید؛ در قسمت پسوورد نیز باید رمز عبور حساب کاربری خود را بنویسید. سپس با استفاده از دکمه Save Profile اطلاعات درج شده ذخیره خواهند شد.

تغییر پسوورد در اسپاتیفای

برخی از کاربران با مشکل فراموشی رمز اکانت اسپاتیفای رو به رو می شوند؛ اما برخی رمز عبور فعلی را به یاد دارند و فقط می خواهند آن را عوض کنند. برای اجرای این فرایند باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا از آدرس سایت اسپاتیفای وارد اکانت شخصی خود شوید.
 2. سپس وارد پروفایل شوید و گزینه account را پیدا کنید.
 3. در صفحه جدید، در قسمت ساید بار سایت، گزینه Change Password مشاهده می شود. با انتخاب این گزینه، کادری برای وارد کردن پسوورد فعلی سایت باز می شود؛ سپس باید در کادرهای بعدی، پسوورد جدیدی که در نظر دارید را به کار ببرید.
 4. در مرحله بعد گزینه Set New Password را انتخاب کنید تا تغییراتی که در پسوورد ایجاد کرده اید، ثبت شوند.
 5. در مرحله بعدی نوبت به دریافت پیغام Password Updated می رسد؛ با مشاهده این پیغام مطمئن می شوید که تغییرات مورد نظر اعمال شده اند.

آموزش عوض کردن ایمیل و رمز عبور در اکانت اسپاتیفای

ریست کردن پسوورد اسپاتیفای

در صورتی که پسوورد فعلی خود را فراموش کرده اید، از مراحل ریست کردن پسوورد استفاده کنید:

 1. ابتدا باید وارد سایت شوید و گزینه log in را انتخاب کنید.
 2. پلتفرم اسپاتیفای، گم شدن پسوورد برخی کاربران را پیش بینی می کند و به همین خاطر گزینه Forgot Your Password را نیز نمایش می دهد.
 3. سپس وارد صفحه Password Reset می شوید؛ در بخش Email Address or Username نام کاربردی و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. سپس گزینه من ربات نیستم را انتخاب کرده و دکمه send را بزنید.
 4. در مرحله بعدی وارد ایمیل خود شوید و از بخش inbox به دنبال ایمیل اسپاتیفای بگردید. سپس گزینه تغییر رمز اسپاتیفای که به نام ریست پسوورد نشان داده می شود را بزنید و وارد صفحه تغییر رمز شوید.
 5. در مرحله بعد پسوورد مورد نظر خود را وارد کرده و تیک im not robot را فعال کنید. پس از فشردن دکمه send تغییرات مورد نظر اعمال می شوند.

تقویت رمز عبور اسپاتیفای

پیش تر در رابطه با روش های تغییر رمز اسپاتیفای در این پلت فرم بزرگ ارائه موسیقی، مطالبی آموختید؛ اما باید دید که چگونه می توان از ایجاد مشکل در اکانت اسپاتیفای جلوگیری کرد. یعنی با راهکارهایی ساده، رمزهای عبور را غیر قابل دسترسی کرده و ایمنی آن ها را افزایش دهیم. در زیر برخی از مهمترین روش های تقویت رمزهای عبور اسپاتیفای را بررسی می کنیم:

توجه به تعداد کاراکترهای رمز

برای انتخاب تعداد کاراکترهای رمز، ماکزیموم آن را در نظر بگیرید؛ رمزهای عبور 10 کاراکتره کمتر شکسته می شوند و ایمنی آن ها بالاتر است. هر چه تعداد کاراکترهای بیشتری در رمز عبور خود بگنجانید، نفوذ در آن سخت تر خواهد شد.

انتخاب عبارات عبوری پیچیده>

برای تغییر رمز اسپاتیفای خود و تقویت بیشتر این رمزها، عبارات پیچیده تری را به کار ببرید. این عبارات غیر قابل نفوذ خواهند بود و هک حساب کاربری اسپاتیفای را غیر ممکن می کنند. این رمزها می توانند، متشکل از چندین حروف غیر مرتبط و اعداد و کاراکترهای خاص باشند.

استفاده از رمزهای عبور منحصر به فرد

رمز عبور حساب های مختلف خود را از میان کاراکترهای مختلف انتخاب کنید. این رمزها باید با هم متفاوت باشند تا ایمنی حساب های کاربری شما تضمین شود. این مسئله در راستای حفظ حساب های کاربری شما میسر واقع می شود. در صورتی که یکی از حساب ها با رمزی متفاوت هک شود، حساب های دیگر در امان خواهند بود.

آموزش عوض کردن ایمیل و رمز عبور در اکانت اسپاتیفای

نصب مدیر رمز عبور

برخی از کاربران رمز اسپاتیفای خود را فراموش می کنند! این افراد برای تغییر رمز اکانت اسپاتیفای خود، باید از برنامه های مدیریتی رمز عبور استفاده داشته باشند تا اطلاعات آن ها در دستگاهی مورد نظر حفظ شوند. شما می توانید از طریق برنامه مدیریت رمز عبور به صورت خودکار به همه حساب های کاربری خود دسترسی داشته باشید؛ به این ترتیب دیگر مشکل فراموشی رمز عبور حساب های خود را نخواهید داشت.

روش های پیشگیری از هک برنامه اسپاتیفای

 1. برای محافظت از هر حسابی مهمترین اصل توجه به رمز عبور مخصوص به آن است که باید با دقت کافی انتخاب شود.
 2. در صورتی که از برنامه فیس بوک برای ورود به اسپاتیفای استفاده می کنید، گزینه 2FA را فعال نگه دارید.
 3. دسترسی اشخاص ثالث به حساب کاربری خود را محدود کنید.
 4. از دستگاه های عمومی برای ورود به حساب کاربری اسپاتیفای خود استفاده نکنید. برای هر بار ورود به این حساب ها باید یک بار رمز عبور آن را وارد کرده و اطلاعات مربوط به حساب را در دستگاه عمومی ثبت کنید. این مسئله امنیت حساب را به خطر می اندازد.
 5. در صورتی که به استفاده از اشخاص دیگر از حساب کاربری خود مشکوک شده اید، از قابلیت های موجود در برنامه اسپاتیفای استفاده کنید. در این برنامه بخشی به نام Sign Out Everywhere وجود دارد که به شما کمک می کند، همه کسانی که از حساب کاربری شما استفاده می کنند، از برنامه خارج کرده و به هیچ دستگاهی اجازه استفاده ندهید.

جمع بندی

در این گزارش با روش های عوض کردن ایمیل و رمز عبور اکانت اسپاتیفای آشنا شدید. این روش های ساده به شما کمک می کنند که مجددا قادر به استفاده از این برنامه باشید؛ پس از گم کردن رمز عبور اسپاتیفای، همه یا بخشی از امکانات برنامه غیر فعال می شود؛ برای بازیابی این برنامه و استفاده مجدد از آن، امکانات سایت اسپاتیفای به شما کمک می کند.

هر فرد در صفحات مختلف اسپاتیفای، موسیقی های مورد علاقه خود را ذخیره می کند و کتابخانه های شخصی خود را در اختیار دارد. در صورتی که به هر دلیلی یوزر پسورد اسپاتیفای فراموش شود و یا ایمنی حساب به خطر بیفتد، امکانات فوق العاده این برنامه را از دست می دهید! فرایند تغییر رمز اسپاتیفای برای جلوگیری از نفوذ افراد متفرقه انجام می شود. به علاوه عده بسیاری از نسخه های پرمیوم این برنامه استفاده می کنند که از دست دادن اکانت، هزینه پرداختی آن ها را به هدر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *